رتبه‌بندی کلان‌شهرها وجایگاه قزوین

(نقل از تابناک )
در حالی که تمام عزم مسئولان کشور، اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری امور به خود مردم است و به رغم تأکید‌های فراوان رهبر انقلاب، دستگاه‌های دولتی نتوانسته‌اند اقدام اساسی در اجرای این اصل حیاتی قانون اساسی انجام دهند، برخی نهادها و مؤسسات عمومی، توانسته‌اند اقدامات قابل تقدیری را در کارنامه خود ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار «تابناک» از تبریز، از میان هشت کلان‌شهر، شهرداری تبریز توانسته است مقام نخست را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و اجرای اصل 44 به دست آورد.

بنا به گزارش دبیرخانه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری کلان‌شهرها، شهرداری تبریز توانسته است با جذب 3635 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری غیردولتی در پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهری در میان هشت کلان شهر کشور، گامی اساسی در اجرای اصل 44 بردارد.

بر پایه این گزارش، پس از تبریز، کلان‌شهر تهران با جذب 1115 میلیارد تومان، مشهد مقدس 116 میلیارد تومان، اصفهان 32 میلیارد تومان، قم با میزان سرمایه‌گذاری 20 میلیارد تومان و در رتبه بعدی، شیراز با 18 میلیارد تومان، مقام‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.
ناگفته نماند که کلان‌شهرهای کرج و اهواز نیز نتوانسته‌اند، هیچ گونه سرمایه غیردولتی برای پروژه‌های شهری جذب کنند.

گفتنی است، 3635 میلیارد تومان سرمایه‌ غیردولتی شهرداری تبریز، بیشتر به امور رفاهی و خدماتی و عمرانی اختصاص دارد که از جمله آنها، یک مجتمع آپارتمانی، چندین ایستگاه شادی (پارک) و چند مجتمع تجاری بزرگ است.
همچنین شهرداری تبریز، نه تنها از ایرانیان درون کشور توانسته جلب سرمایه کند که شمار بسیاری از ایرانیان خارج از کشور نیز در سرمایه‌گذاری پروژه‌های داخل شهری این کلان‌شهر همکاری کرده‌اند.
توضیح:
 براستی  قزوین در چه جایگاهی قرار دارد؟
/ 1 نظر / 41 بازدید
امید هندوپور

با سلام و احترام؛ شهر قزوین 100 سال پایتخت ایران بوده است و به علت نزدیکی به تهران ، وجود راه های دسترسی آسان و ایمن ، وجود 11 شهرک صنعتی ، وجود بیش از 4000 واحد تولیدی و 8000 کارگاه صنعتی ، وجود تمامی شهرک های صنایع بهداشتی در قزوین مثل تولی پرس ، تاژ ، پاکسان ، گلرنگ و ... ، دارا بودن سازمان بورس فعال ، جذب بیش از 800 میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در شهر قزوین ، به طور مثال : شهربازی درفک، شهرک توریستی کاسپین و ... ، آب و هوای خوش و جاذبه های توریستی جایگاه ویژه ای در بین شهر های کشور دارد . شهر هایی که نام می برید بیش از 20 سال است که استان شده اند و در آن زمان مسئولین صلاح نمی دیدند قزوین استان شود. حرف شما نوعی تحقیر و توهین به این شهر و مردمان ساکن در آن است.